5. Niedziela WP – 17.03.2024
17.03. -24.03. 2024 r.
Dzisiaj
- V niedziela wielkiego postu
- Rekolekcje wielkopostne, prowadzi ks. Tomasz Sobolewski. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św. w niedzielę w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o g. 9.00 i 18.30. Spowiedź w środę od g. 7.00 do 11.00 i od 16.00 do 18.30.
- Gorzkie żale o godz. 16.00
- zbiórka na Syrię w ramach akcji “Rodzina – Rodzinie”.
- podczas Mszy św. o g. 19.00 będzie śpiewał chór męski “Dzwon” z Gniezna. Po Mszy św. koncert.
w poniedziałek
we wtorek
- Po Mszy św. o g. 17.3o różaniec w intencji małżeństw.
- Msza św. zbiorowa za zmarłych o g. 18.3o po Mszy spotkanie kręgu biblijnego.
w środę
- Nowenna rano o godz. 7.o0 z Mszą św. i wieczorem o g. 18.00.
w czwartek
- cicha adoracja od 7.30 – 17.30 – za młodzież o dar żywej wiary.
w piątek
- W każdy piątek Wielkiego Postu w związku z drogą krzyżową jest odprawiana Msza św. o godz. 8.00.
- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- I – po Mszy św. o godz. 8.00
- II – z udziałem dzieci o godz. 16.45
- III – o g. 19.30 ulicami parafii początek: skrzyżowanie ulic Konwaliowej i Św. Szczepana – zakończenie przy kościele.
w sobotę
- g. 18.oo wystawienie NS i okazja do spowiedzi św.
W przyszłą niedzielę
- Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia, procesja z palmami na Mszy św. o g. 11.15, podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm,
- Gorzkie żale o godz. 16.00.
Pozostałe ogłoszenia
- Dziękujemy za ofiary na nasze inwestycje parafialne,
- Zgodnie z zaproszeniem Księdza Arcybiskupa zachęcamy wszystkich do udziału w Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, którą będziemy się modlić w łączności z Mszą św. o 18.30 od 16 do 24 marca,
- świece Caritas są rozprowadzane w Domu Katechetycznym. w g. od 9.3o – 12.3o
- Trwa modlitwa w int. mieszkańców naszej Parafii. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców z ul: Tarczowej, Tarninowej, Ułaszyna . Zapraszamy do wzmożonej obecności i modlitwy tych mieszańców na codziennych Mszach św. i adoracjach czwartkowych.
- Parafia organizuje śniadanie wielkanocne dla osób samotnych w domu katechetycznym w I święto o g. 13.oo . Chętnych prosimy o zapisanie się w biurze parafialnym lub w zakrystii do Wielkiej Środy 27 marca.
- Organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Zakopanego w terminie od 2-7.09.br. Po drodze zwiedzimy Wieliczkę, a w drodze powrotnej w papieskiej Kaplicy Św. Jana Pawła II w krakowskiej Kurii uczestniczyć będziemy we Mszy Św. Całkowity koszt wyjazdu to: 1700,-zł. Zapisy wraz z pierwszą wpłatą 300 zł. w biurze parafialnym.
- Zapraszamy do kiosku pod chórem, gdzie można zakupić różańce, flagi, śpiewniki i prasę katolicką.
- W poniedziałki i czwartki po Mszy św. o godz. 17.3o Wspólnota Żywego Różańca Pań zaprasza na modlitwę różańcową w int. Kapłanów i Ojczyzny.
DROGA KRZYŻOWA 22.03.2024 r
Stacja 1 – Wspólnota Żywego Różańca Pań
Stacja 2 – Siostry, Katecheci i dzieci
Stacja 3 – Mężowie i Ojcowie Żywego Różańca
Stacja 4 – Młodzież przygotowująca się do Sakr. bierzmowania i Grupa Młodzieżowa
Stacja 5 – Czciciele Miłosierdzia Bożego i Serca P.J.
Stacja 6 – Mieszkańcy ul. Konwaliowej, Malinowej, Chmielnej, Chabrowej, Bławatkowej, Modrakowej, Rozmarynowej
Stacja 7 – Krąg Biblijny
Stacja 8 – Rada Duszpasterska i Ekonomiczna
Stacja 9 – Akcja Katolicka i Lektorzy
Stacja 10 – Neokatechumenat
Stacja 11 – Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej
Stacja 12 – Mieszkańcy ul. św. Szczepana i Łozowej
Stacja 13 – Księża
Stacja 14 – Szafarze i Ministranci
Zakończenie przy kościele
1/ 01.10.-07.10. za naszych Duszpasterzy oraz ulice: 28 Czerwca 1956 r., Akacjowa, Bielska
2/ 08.10.-14.10 ulice: Bławatkowa, Błotna, Bohuszewiczówny
3/ 15.10.- 21.10 ulice: Brzozowa, Cedrowa, Chabrowa
4/ 22.10.-28.10 ulice: Chmielna, Cieszyńska, Cisowa
5/ 29.10.-04.11 ulice: Cyprysowa, Czechosłowacka, Czeremchowa
6/ 05.11.-11.11. ulice: Czereśniowa, Dębowa, Drużynowa,
7/ 12.11.-18.11. ulice: Głogowa, Głazowa, Goleszowska,
8/ 19.11.-25.11. ulice: Górecka, Grabowa, Gruszkowa,
9/ 26.11.-02.12. ulice: Grzybowa, Jabłonkowska, Jałowcowa
10/ 03.12.-09.12. ulice: Jarzębowa, Jaśminowa, Jaworowa
11/ 10.12.-16.12. ulice: Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa
12/ 17.12.-23.12. ulice: Kamienna, Klonowa, Kobylińska
13/ 24.12.-30.12. ulice: Konarowa, Konwaliowa, Korzenna
14/ 31.12.-06.01. ulice: Ku Dębinie, Lumumby, Łozowa
15/ 07.01.-13.01. ulice: Makowa, Malinowa, Mała
16/ 14.01.-20.01. ulice: Maszynowa, Modrakowa, Modrzewiowa
17/ 21.01.-27.01. ulice: Morelowa, Niedbalskiego, Nizinna
18/ 28.01.-03.02. ulice: Nowakowskiego, Obrzeże, Olchowa
19/ 04.02.-10.02. ulice: Opolska, Osinowa, Podmokła
20/ 11.02.-17.02. ulice: Południowa, Przełęcz, Przełom
21/ 18.02.-24.02. ulice: Przesmyk, Przybylskiego, Racjonalizatorów
22/ 25.02.-02.03. ulice: Rejewskiego, Rozmarynowa, Rydzyńska
23/ 03.03.-09.03. ulice: Sosnowa, Stobrawska, Sucharskiego
24/ 10.03.-16.03. ulice: Śliwkowa, Świerkowa, Św. Szczepana
25/ 17.03.-23.03. ulice: Tarczowa, Tarninowa, Ułaszyna
26/ 24.03.-30.03. ulice: Ustrońska, Wiklinowa, Zwrotnicza