Duszpasterze

Proboszczowie

ks. Kazimierz Rolewski odprawił 25.12.1921 r. pierwszą Mszę Św. w szkole we wsi Dębiec
1 Ks. Szymon Dreszler administrator 03.09.1924 r. 01.08.1928 r.
2 ks. Stanisław Koźlik proboszcz 01.09.1928 r. 31.08.1930 r.
3 ks. Witold Paulus proboszcz 01.09.1930 r. 01.02.1934 r.
4 ks. Wojciech Owczarczak proboszcz 01.02.1934 r. 08.03.1943 r. (zmarł w Dachau)
5 ks. kan. Józef Szymkowiak proboszcz 22.02.1945 r. 30.06.1983 r.
6 ks. prałat Stanisław Wojtaszek proboszcz, 01.07.1983 r. 01.07.2011 r.
7 ks. Marek Matyba proboszcz 02.07.2011 r.

 

Wikariusze

Wikariusze lata 1945 – 2013
Lp Imię i nazwisko funkcja Data powołania Data odwołania
1 ks. Władysław Terlikowski wikariusz 10.08.1945 r. 1.11.1945 r.
2 ks. Alfons Ptak wikariusz 1.11.1945 r. 31.12.1945 r.
3 ks. Paweł Zydlewicz wikariusz 1.01.1946 r. 15.02.1947 r.
4 ks. Marian Zawielak wikariusz 15.02.1947 r. 13.03.1948 r.
5 ks. Włodzimierz Borhardt wikariusz 13.03.1948 r. 15.10.1948 r.
6 ks. Florian Konieczny wikariusz 3.11.1948 r. 5. 06.1951 r.
7 ks. Henryk Olejniczak wikariusz 1.07.1951 r. 1.07.1955 r.
8 ks. Stanisław Zamorski wikariusz 1.07.1953 r. 1.07.1955 r.
9 ks. Lech Kierojczyk wikariusz 1.07.1955 r. 1.07.1958 r.
10 ks. Szczepan Nowak wikariusz 1.07.1955 r. 1.09.1957 r.
11 ks. Jan Musielak wikariusz 1.07.1957 r. 1.07.1958 r.
12 ks. Jan Gronkiewicz wikariusz 1.07.1957 r. 1.07.1958 r.
13 ks. Kazimierz Gibasiewicz wikariusz 1.07.1958 r. 1.07.1961 r.
14 ks. Mieczysław Radojewski wikariusz 1.07.1958 r. 1.07.1961 r.
15 ks. Bogdan Kita wikariusz 1.07.1958 r. 1.09.1959 r.
16 ks. Witold Worsa wikariusz 1.09.1959 r. 1.07.1962 r.
17 ks. Bogdan Kończak wikariusz 1.07.1961 r. 1.07.1962 r.
18 ks. Maciej Przewoźny wikariusz 1.07.1961 r. 1.07.1962 r.
19 ks. Mieczysław Matysiak wikariusz 1.07.1962 r. 1.08.1964 r.
20 ks. Czesław Kaczmarek wikariusz 1.07.1962 r. 1.07.1963 r.
21 ks. Ryszard Rossa wikariusz 1.07.1962 r. 1.09.1965 r.
22 ks. Jerzy Foltyn wikariusz 1.09.1962 r. 1.07.1965 r.
23 ks. Kazimierz Frąckowiak wikariusz 1.07.1963 r. 1.09.1967 r.
24 ks. Zygmunt Napierała wikariusz 1.09.1964 r. 31.08.1966 r.
25 ks. Mirosław Łaciński wikariusz 1.07.1965 r. 1.06.1967 r.
26 ks. Ryszard Jankowiak wikariusz 1.09.1965 r. 1.07.1969 r.
27 ks. Leonard Szymański wikariusz 1.09.1965 r. 1.09.1967 r.
28 ks. Sylwester Stempin wikariusz 1.09.1966 r. 1.07.1969 r.
29 ks. Marian Skomro wikariusz 1.07.1967 r. 1.07.1968 r.
30 ks. Jan Matysiak wikariusz 1.09.1967 r. 1.07.1969 r.
31 ks. Jerzy Rzanny wikariusz 1.09.1967 r. 2.07.1968 r.
32 ks. Andrzej Radzikowski wikariusz 1.09.1967 r. 1.07.1969 r.
33 ks. Lech Ludwiczak wikariusz 2.07.1968 r. 30.06.1973 r.
34 ks. Włodzimierz Śliwański wikariusz 2.09.1968 r. 1.07.1973 r.
35 ks. Jerzy Juja wikariusz 1.07.1969 r. 2.07.1974 r.
36 ks. Ignacy Rapior wikariusz 1.07.1969 r. 1.07.1970 r.
37 ks. Wacław Szymczak C.Or wikariusz 1.07.1969 r. 1.08.1980 r.
38 ks. Jarosław Andrzejewski wikariusz 1.09.1969 r. 1.02.1973 r.
39 ks. Janusz Piotrowski wikariusz 1.07.1970 r. 12.06.1981 r.
40 ks. Włodzimierz Thomas wikariusz 1.02.1973 r. 30.06.1973 r.
41 ks. Marian Wierusz wikariusz 30.06.1973 r. 02.07.1974 r.
42 ks. Marian Kieroń wikariusz 30.06.1973 r. 02.07.1974 r.
43 ks. Leonard Piotrowski wikariusz 30.06.1973 r. 02.07.1974 r.
44 ks. Józef Rydlewski wikariusz 02.07.1974 r. 02.12.1975 r.
45 ks. Marian Biesiada wikariusz 02.07.1974 r. 10.06.1980 r.
46 ks. Edmund Sieczka wikariusz 02.07.1974 r. 1.12.1979 r.
47 ks. Roman Biały wikariusz 02.07.1974 r. 01.10.1975 r.
48 ks. Jan Tecław wikariusz 02.07.1974 r. 01.02.1977 r.
49 ks. Marian Walczak wikariusz 15.06.1975 r. 01.10.1980 r.
50 ks. Stanisław Szymański wikariusz 15.06.1976 r. 25.08.1978 r.
51 ks. Kazimierz Klósak wikariusz 15.08.1978 r. 5.01.1980 r.
52 ks. Antoni Swoboda wikariusz 5.01.1980 r. 1.07.1980 r.
53 ks. Ireneusz Wleklik wikariusz 10.06.1980 r. 16.08.1983 r.
54 ks. Ryszard Kałużny wikariusz 1.07.1980 r. 1.10.1982 r.
55 ks. Zbigniew Kuster wikariusz 12.06.1981 r. 20.10.1981 r.
56 ks. Zbigniew Małecki wikariusz 1.07.1981 r. 1.07.1986 r.
57 ks. Henryk Kondratowicz wikariusz 1.07.1982 r. 1.07.1986 r.
58 ks. Krzysztof Pawlicki wikariusz 1.07.1983 r. 1.07.1987 r.
59 ks. Marek Balcer wikariusz 1.07.1986 r. 1.07.1994 r.
60 ks. Roman Poźniak wikariusz 1.07.1986 r. 1.07.1989 r.
61 ks. Krzysztof Rozmiarek wikariusz 1.07.1987 r. 1.07.1988 r.
62 ks. Kazimierz Tomalik wikariusz 1.07.1987 r. 1.07.1992 r.
63 ks. Jan Musielak wikariusz 1.07.1988 r.  01.07.1992 r.
64 ks. Tadeusz Karkosz wikariusz 1.07.1989 r.  01.07.1990 r.
65 ks. Zbigniew Sas wikariusz 30.06.1990 r.   01.07.1996 r.
66 ks. Rafał Banaszak wikariusz  01.07.1992 r.  04.09.1998 r.
67 ks. Janusz Molewski wikariusz  01.07.1992 r.  25.08.1999 r.
68 ks. Krzysztof Glinkowski wikariusz  01.07.1994 r.  25.08.2001 r.
69 ks. Sławomir Ratajczak C.Or wikariusz 17.09.1996 r.  01.07.1997 r.
70 ks. Maciej Teofilowski wikariusz  01.07.1997 r.  06.07.1998 r.
71 ks. Mieczysław Urbaniak wikariusz  25.08.1998 r. 25.08.2000 r.
72 ks. Andrzej Herkt wikariusz  04.09.1998 r. 25.08.2001 r.
73 ks. Radosław Nowak wikariusz  25.08.2000 r. 25.08.2005 r.
74 ks. Marek Kowaliński wikariusz  25.08.2001 r. 25.08.2004 r.
75 ks. Maciej Dudziak wikariusz  25.08.2001 r. 25.08.2006 r.
76 ks. Konrad Rapior wikariusz  25.08.2004 r. 24.08.2009 r.
77 ks. Krzysztof Glinkowski wikariusz  25.08.2005 r.  02. 05.2011 r
78 ks. Łukasz Ruciński wikariusz  25.08.2006 r. 23.08.2008 r.
79 ks. Tomasz Rogoziński wikariusz  24.08.2008 r. 25.08.2016 r.
80 ks. Bartłomiej Cylka wikariusz  24.08.2009 r. 01.09.2012 r.
81 ks. Mirosław Skórnicki wikariusz  01.07.2011 r. 01.07.2013 r.
82 ks. Dawid Kawała dopomocy  01.10.2012 r 24.08.2013 r.
63 ks. Jacek Rogalski wikariusz 24.08.2013 r. 30.09.2013 r.
64 ks. Marek Frąckowiak wikariusz 15.12.2013 r. 30.06.2016r.
65 ks. Krystian Sammler wikariusz 25.08.2016 r. 25.08.2017r.
66 ks. Marcin Jałoszyński wikariusz 25.08.2017 r. 30.06.2018r.
67 ks. Adam Sczaniecki wikariusz 25.08.2017 r. nadal
68. ks. Damian Dudkowiak wikariusz 25.08.2018 r. nadal

 

Rezydenci i Emeryci

Rezydenci i Emeryci lata 1945 – 2012
Lp Kto Pełniona funkcja Data powołania Data odwołania
1 ks. Władysław Markowski rezydent 10.11.1975 r. 6.03.1976 r.
2 ks. Hieronim Nowak emeryt 1993 r. 1.07.2004 r.
3 ks. Czesław Liczbański rezydent 25.08.1999 r. 29.04.2000 r.
4 ks. Ryszard Mikołajczak do pomocy 25.08.2000 r. 20.08.2003 r.
5 ks. Czesław Liczbański rezydent 30.09.2001 r. 15.05.2004 r.
6 ks. kan. Roman Pioterek emeryt 01.07.2003 r. służy nadal
7 ks. kan. Zbigniew Nowaczewski rezydent 15.05.2004 r. 04.11.2006 r.
8 ks. kan. Zbigniew Zieliński emeryt 01.08.2005 r. 03.10.2012 r.
9 ks. Andrzej Kowalak do pomocy 01.11.2007 r. 08.04.2013
10 ks. prał. Stanisław Wojtaszek emeryt 01.07.2011 r. służy nadal
11 ks. Karol Wachowiak rezydent 01.07.2013 15.12.2013

 

Sprawa powołań w parafii

Księża pochodzący z parafii:
Ks. Brunon Stachowski (1938, +1942),
Ks. Henryk Wieczorek (1951, +1973),
Ks. Marian Roszyk (1957 +2003),
O. Włodzimierz Szklarski OFM (1960 +____),
Ks. Hieronim Michalak (1965 +2011),
O. Ryszard Śleboda (1967 +____),
Ks. Zbigniew Szyk (1976),
Ks. Jacek Bolewski TJ (1978),
Ks. Hieronim Nowak (1979),
Ks. Paweł Książkiewicz (1980),
Ks. Szymon Likowski (1988),
O. Hieronim Kaczmarek OP (1991),
O. Jarosław Głodek (1992),
O. Dariusz Godawa (1993),
Ks. Waldemar Twardowski (1995)
Ks. Piotr Kaczmarowski (2002)
Ks. Krzysztof Grześkowiak (2006)

Dziękujemy Bogu za Tych powołanych, módlmy się za Nich i prośmy Boga o nowe powołania z naszej Wspólnoty Parafialnej.
Uwaga ! pierwsza data przy nazwiskach oznacza rok święceń kapłańskich

s. Hanna Słodzinka – Zmartwychwstanka – śluby wieczyste (2006)
s. Loyola Agnieszka Rosadzińska Siostra Służebniczka Maryi – wstąpiła 2006, śluby wieczyste 2015

 

Diakoni na praktyce

Wykaz imienny diakonów ASD odbywających praktykę duszpasterską w parafii Świętej Trójcy w Poznaniu

1 dk Mariusz Janc 1987 r.
2 dk Paweł Dąbrowski 1988 r.
3 dk Adam Skrzypczak 1989 r.
4 dk Krzysztof Skowroński 1990 r.
5 dk Janusz Nowicki  1991 r.
6 dk Roman Dworacki  1992 r.
7 dk Błażej Stróżycki 1993 r.
8 dk Dariusz Paterczyk 1994 r.
9 dk Sławomir Krzeszewski 1995 r.
10 dk Radosław Nowak 1996 r.
11 dk Trojan Marchwiak  1997 r.
12 dk Piotr Stróżycki  1998 r.
13 dk Łukasz Ruciński  1999 r.
14 dk Mirosław Tykfer  2000 r.
15 dk. Marcin Jaroszyński 2001 r.
16 dk. Daniel Wachowiak  2002 r.
17 dk. Jarosław Gabler 2003 r.
18 dk. Tomasz Ren 2004 r.
19 dk. Łukasz Wegner 2005 r.
20 dk. Bartłomiej Cylka 2006 r.
21 dk. Michał Szremski 2007 r.
22 dk. Łukasz Maćkowiak 2008 r.
23 dk. Dawid Kawała 2009 r.
24 dk. Maciej Kweiser 2010 r.
25 dk. Rafał Gromadecki 2011 r.
26 kl.Paweł Lis 2012 r.
27 dk Adrian Szafranek          2013 r.
28 dk. Wojcech Lisek 2014 r.
29 kl. Wojciech Bonk 2015 r.
30 dk. Michał Husiar 2016 r.