Intencje mszalne 25.02.2024 – 03.03.2024 r.

Niedziela – 2. Wielkiego Postu – 25.02.

za + Irenę Wojciulewicz

za + Marię i Mariana Kuźmińskich

z okazji 43 urodzin Justyny z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. zam. od mamy i syna

za + Ryszarda Borczyka – 18 roczn. od żony z rodziną

za + Grażynę Michalską od męża z dziećmi

za + Krystynę – 10 roczn. Władysława i zm. z rodzin Boińskich i Dolskich

Gorzkie żale

za + Eugenię Klimecką od córki Krystyny, męża i p. Jadzi

Poniedziałek – 26.02.

za + Irenę Wojciulewicz

za + Adelę Piotrowską – pogrzebowa

za + Mirosławę (k) Nowak od brata z rodziną

za + Kazimierza (m) Zegara

za + Wandę Szopińską od Jolanty Rydlewskiej z rodziną

za + Henryka i Kazimierę Skotarek

Wtorek – 27.02.

za + Irenę Wojciulewicz

za + ks. Mateusza Żarnowieckiego

za + Krystynę Witkowską od Magdaleny Grześkowiak

za + Cecylię Michalską od córki z mężem i dziećmi

zbiorowa za żywych

Środa – 28.02.

Nowenna

za + Sewerynę i Jana Rydianów

za + Marię Fierlej od syna z rodziną

za + Henryka Ławniczaka od rodziny

za + Mieczysława (m) i Marię Krzyżagórskich, Jana i Mieczysławę (k) Kurkowiak

Nowenna

za + Bronisława Krysztof – 5 roczn. od żony i syna z rodziną

Czwartek – 29.02.

CzMił. B. i CzSPJ

za + Floriana Grygiera, rodziców, teściów i braci

z okazji 4 urodzin Weroniki z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł.

za + Mariana Młynarczyka od żony i córki, za + Grzegorza Młynarczyka od matki i siostry

za + Brygidę i Kazimierza oraz zm. z rodziny

Katecheza przed chrztem

Piątek – I m-ca – 01.03.

za + Irenę Wojciulewicz

za + Stanisława Szymańskiego – 5 roczn. od żony z rodziną

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa dla dzieci

za + Barbarę Niezgoda od sąsiadów z ul. Maszynowej

za + Bronisławę Wawrocką od współlok. z ul. Grabowej 22a

Wynagradzająca Sercu Jezusowemu CzSPJ i CzMil.B.

Droga Krzyżowa

Sobota – I m-ca – 02.03.

za + Elwirę o pozostałych członków Wspólnoty Betania o zbawienie wieczne

za + Kazimierę (k), Kazimierza (m), Krzysztofa Strzelczaków

wynagradzająca

Adoracja NS

za + Włodzimierę (k) Trybuś i Mariana Trybuś

Niedziela – 3. Wielkiego Postu – 03.03.

o powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie w powołani WŻRPań

za + Teresę i Józefa Krygier, Cecylię i Franciszka Ratajczaków, Antoniego Majera

za + Urszulę Wichniarz od rodziny Blumreder i Ratajczaków

za + Mariannę, Zdzisławę (k) , Zdzisława (m) Jana oraz z rodz. Drobników i Ratajczaków

za + Piotra Marciniaka od rodzin Misterskich i Chrzanów

za Parafian – chrzest

Gorzkie żale

za + Marię Pertkiewicz od współlok. z ul. Osinowej 2c

ks. Marek Matyba – proboszcz

2. Niedziela WP – 25.02.2024

25.02. -03.03. 2024 r.

Dzisiaj

  • II niedziela wielkiego postu,
  • Gorzkie żale o godz. 16.00.
  • Zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  • Koperty na Daninę Diecezjalną są wyłożone pod chórem i przy kaplicy Serca Pana Jezusa.

w poniedziałek

we wtorek

  • Po Mszy św. o g. 17.3o różaniec w intencji małżeństw.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych o g. 18.3o po Mszy spotkanie kręgu biblijnego.

w środę

  • Nowenna rano o godz. 7.o0 z Mszą św. i wieczorem po Mszy o 17.30.

w czwartek

  • cicha adoracja od 7.30 – 17.30 za samotnych i opuszczonych, by nasza wspólnota otoczyła ich opieką,
  • spowiedź przed I piątkiem od g. 16.3o – 19.oo

w piątek

  • przypada I piątek m-ca, nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.oo i 18.3o
  • spowiedź od 16.3o – 19.oo.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu w związku z drogą krzyżową jest odprawiana Msza św. o godz. 8.00.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
    • I – po Mszy św. o godz. 8.00
    • II – z udziałem dzieci o godz. 16.45
    • III – z udziałem młodzieży i starszych po Mszy św. o godz. 18.30.

w sobotę

  • I sobota m-ca, litania po Mszy św. o g. 7.oo
  • o g. 12.oo Msza św. wynagradzająca, wystawienie NS, kwadransowe rozważanie i różaniec
  • g. 18.oo wystawienie NS i okazja do spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę

  • III niedziela wielkiego postu,
  • po Mszy św. o g. 7.oo spotkanie ŻR Pań, wymiana tajemnic i spotkanie zelatorek
  • Gorzkie żale o godz. 16.00.

Chorych odwiedzimy: 

  • ks. Proboszcz: w sobotę 2 marca, w środę 6 i czwartek 7 marca,
  • ks. Łukasz : w piątek 1 marca i w sobotę 2 marca.

Pozostałe ogłoszenia

  • Dziękujemy za ofiary zebrane na Syrię – zebrano 2850 zł.
  • Już dziś informujemy, że świece Caritas będą rozprowadzane od 3 niedzieli Wielkiego Postu w Domu Katechetycznym. w g. od 9.3o – 12.3o
  • Trwa modlitwa w int. mieszkańców naszej Parafii. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców z ul:  Rejewskiego, Rozmarynowej, Rydzyńskiej.  Zapraszamy do wzmożonej obecności i modlitwy tych mieszańców na codziennych Mszach św. i adoracjach czwartkowych.
  • Dzisiaj w  niedzielę 25.02. po Mszy św. o g. 19.oo zapraszamy osoby chętne do zaangażowania się w scholę młodzieżową na spotkanie do salki w domu katechetycznym.
  • Organizujemy pielgrzymk0-wycieczkę do Zakopanego w terminie od 2-7.09.br.  Zapisy wraz z pierwszą wpłatą 300 zł. w biurze parafialnym. Szczegóły w późniejszym terminie.
  • Zapraszamy do kiosku pod chórem, gdzie można zakupić różańce, flagi, śpiewniki i prasę katolicką.
  • W poniedziałki, czwartki i piątki po Mszy św. o godz. 17.3o Wspólnota  Żywego Różańca Pań  zaprasza na modlitwę różańcową w int. Kapłanów i Ojczyzny.
  • Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 25 czerwca – 2 lipca. Zapisy wraz z wpłatą 1000 zł. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie parafii w zakładce “Pielgrzymki parafialne”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  • W czwartek 29 lutego “uległa zmiana godziny” o 19.15 planujemy wyjście do Multikina 51 na film “Powstaniec” cena biletu 15 zł. Zapisy i opłata za bilet w zakrystii.
  • Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy do odbioru alb w piątek 8 marca w domu katechetycznym: dziewczynki o g. 16.30, chłopcy 17.00.

Harmonogram modlitwy za wspólnotę parafialną Świętej Trójcy na Dębcu 2023/2024
1/    01.10.-07.10. za naszych Duszpasterzy oraz ulice: 28 Czerwca 1956 r., Akacjowa, Bielska
2/   08.10.-14.10 ulice: Bławatkowa, Błotna, Bohuszewiczówny
3/    15.10.- 21.10 ulice: Brzozowa, Cedrowa, Chabrowa
4/    22.10.-28.10 ulice: Chmielna, Cieszyńska, Cisowa
5/    29.10.-04.11 ulice: Cyprysowa, Czechosłowacka, Czeremchowa
6/    05.11.-11.11. ulice: Czereśniowa, Dębowa, Drużynowa,
7/    12.11.-18.11. ulice: Głogowa, Głazowa, Goleszowska,
8/    19.11.-25.11. ulice: Górecka, Grabowa, Gruszkowa,
9/    26.11.-02.12. ulice: Grzybowa, Jabłonkowska, Jałowcowa
10/  03.12.-09.12. ulice: Jarzębowa, Jaśminowa, Jaworowa
11/  10.12.-16.12. ulice: Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa
12/  17.12.-23.12. ulice: Kamienna, Klonowa, Kobylińska
13/  24.12.-30.12. ulice: Konarowa, Konwaliowa, Korzenna
14/  31.12.-06.01. ulice: Ku Dębinie, Lumumby, Łozowa
15/  07.01.-13.01. ulice: Makowa, Malinowa, Mała
16/  14.01.-20.01. ulice: Maszynowa, Modrakowa, Modrzewiowa
17/  21.01.-27.01. ulice: Morelowa, Niedbalskiego, Nizinna
18/  28.01.-03.02. ulice: Nowakowskiego, Obrzeże, Olchowa
19/  04.02.-10.02. ulice: Opolska, Osinowa, Podmokła
20/  11.02.-17.02. ulice: Południowa, Przełęcz, Przełom
21/  18.02.-24.02. ulice: Przesmyk, Przybylskiego, Racjonalizatorów
22/  25.02.-02.03. ulice: Rejewskiego, Rozmarynowa, Rydzyńska
23/  03.03.-09.03. ulice: Sosnowa, Stobrawska, Sucharskiego
24/  10.03.-16.03. ulice: Śliwkowa, Świerkowa, Św. Szczepana
25/  17.03.-23.03. ulice: Tarczowa, Tarninowa, Ułaszyna
26/  24.03.-30.03. ulice: Ustrońska, Wiklinowa, Zwrotnicza
27/ 31.03.-06.04. ulice: Źlebowa, Żurawinowa