II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

10. – 17.12. 2023 r.

Dzisiaj

  • składka przeznaczona  na inwestycje parafialne,
  • Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
  • spotkanie ŻR Panów po Mszy św. o godz. 7.oo w kaplicy NSPJ,
  • opłatki można nabywać w sklepiku lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania,
  • w domu katechetycznym można zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny w godz od 9.30 do 12.30.

w poniedziałek

we wtorek

  • Z racji rorat w adwencie nie będzie różańca w intencji rodzin i małżeństw,
  • Msza św. zbiorowa za  zmarłych o godz. 18.30, po Mszy spotkanie kręgu biblijnego.

w środę

  • Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Nowenna rano o godz. 6.30 z Mszą św. i wieczorem po Mszy św. roratniej,
  • Spotkanie dla Rodziców dzieci I -Komunijnych – zaczynamy Mszą św. o 18.30 potem spotkanie w kościele.

w czwartek

  • cicha adoracja od 7.15 – 17.30.

w piątek

  • Po Mszy w. o godz. 18.3o zebranie Akcji Katolickiej.

w sobotę

  • od g. 18.00 okazja do spowiedzi świętej i adoracja.

W przyszłą niedzielę

  • rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Bielski
  • zbiórka ofiar na Syrię w ramach akcji “Rodzina – rodzinie”.

Pozostałe ogłoszenia

  • Roraty w adwencie dla starszych od poniedziałku do soboty o g. 6.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.30,
  • Organizujemy jak zwykle wieczerzę wigilijną w sam dzień wigilii w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.15  dla samotnych i starszych, chętnych prosimy o zapisanie się w biurze parafialnym,
  • W miesiącu grudniu od poniedziałku do soboty,  o godz. 7.15  Wspólnota Żywego Różańca Pań zaprasza na różaniec w intencji kapłanów i ojczyzny
  • Młodzież i studentów zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 19.00.
  • Młodzież z klasy 8 szkoły podstawowej, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek 12.12 o godz. 19:15 w salce na wikariacie, natomiast młodzież z klasy 7 zapraszamy na spotkanie w środę 13.12 o godz. 19:15 w salce w domu katechetycznym.
  • W przyszłą niedzielę ministranci po Mszach św. będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny.
  • Trwa modlitwa w int. mieszkańców naszej Parafii. W tym tygodniu modlimy się za mieszkańców z ul: Jesionowej, Jodłowej, Kalinowej. Zapraszamy do wzmożonej obecności i modlitwy tych mieszańców na codziennych Mszach św. i adoracjach czwartkowych.
  • Zapraszamy do kiosku pod chórem, gdzie można zakupić między innymi prasę katolicką.
  • Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Gruzji w dniach 25 czerwca – 2 lipca 2024. Informacje o pielgrzymce na stronie parafii w zakładce “Pielgrzymki parafialne”.

Harmonogram modlitwy za wspólnotę parafialną Świętej Trójcy na Dębcu 2023/2024
1/    01.10.-07.10. za naszych Duszpasterzy oraz ulice: 28 Czerwca 1956 r., Akacjowa, Bielska
2/   08.10.-14.10 ulice: Bławatkowa, Błotna, Bohuszewiczówny
3/    15.10.- 21.10 ulice: Brzozowa, Cedrowa, Chabrowa
4/    22.10.-28.10 ulice: Chmielna, Cieszyńska, Cisowa
5/    29.10.04.11 ulice: Cyprysowa, Czechosłowacka, Czeremchowa
6/    05.11.-11.11. ulice: Czereśniowa, Dębowa, Drużynowa,
7/    12.11.-18.11. ulice: Głogowa, Głazowa, Goleszowska,
8/    19.11.-25.11. ulice: Górecka, Grabowa, Gruszkowa,
9/    26.11.-02.12. ulice: Grzybowa, Jabłonkowska, Jałowcowa
10/  03.12.-09.12. ulice: Jarzębowa, Jaśminowa, Jaworowa
11/  10.12.-16.12. ulice: Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa
12/  17.12.-23.12. ulice: Kamienna, Klonowa, Kobylińska
13/  24.12.-30.12. ulice: Konarowa, Konwaliowa, Korzenna
14/  31.12.-06.01. ulice: Ku Dębinie, Lumumby, Łozowa
15/  07.01.-13.01. ulice: Makowa, Malinowa, Mała
16/  14.01.-20.01. ulice: Maszynowa, Modrakowa, Modrzewiowa
17/  21.01.-27.01. ulice: Morelowa, Niedbalskiego, Nizinna
18/  28.01.-03.02. ulice: Nowakowskiego, Obrzeże, Olchowa
19/  04.02.-10.02. ulice: Opolska, Osinowa, Podmokła
20/  11.02.-17.02. ulice: Południowa, Przełęcz, Przełom
21/  18.02.-24.02. ulice: Przesmyk, Przybylskiego, Racjonalizatorów
22/  25.02.-02.03. ulice: Rejewskiego, Rozmarynowa, Rydzyńska
23/  03.03.-09.03. ulice: Sosnowa, Stobrawska, Sucharskiego
24/  10.03.-16.03. ulice: Śliwkowa, Świerkowa, Św. Szczepana
25/  17.03.-23.03. ulice: Tarczowa, Tarninowa, Ułaszyna
26/  24.03.-30.03. ulice: Ustrońska, Wiklinowa, Zwrotnicza
27/ 31.03-06.04. ulice: Źlebowa, Żurawinowa