Pielgrzymki Parafialne

O pielgrzymowaniu.

Pielgrzymowanie znamy już z Biblii, pielgrzymowali ludzie Starego, a także Nowego Testamentu, mamy także wspomnienie, że Pan Jezus wraz z Rodzicami pielgrzymował do Jerozolimy. Nasze życie  uświadamia nam, że tutaj jesteśmy tylko pielgrzymami, a więc nasz pobyt jest określony i kiedyś się skończy.

Pielgrzymki organizowane przez Parafię to nie są wycieczki – choć zawierają czas na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc, ale to przede wszystkim wymiar duchowy, mające na celu pogłębienie naszej wiary i mające wpływ na nasze życiowe postawy.

Pielgrzymka zbliża nas do Boga i do ludzi, tworzy się wspólnota dzięki której łatwiej można pielgrzymować. Wtedy jest okazja poznać swoje słabe i mocne punkty, a także uświadomić sobie że życie polega na tym aby sobie nawzajem służyć.

Każda pielgrzymka jest wartościowa i wyjątkowa, zawsze coś wnosi w nasze życie – zachęcam do pielgrzymowania.

Ks. Marek Matyba – proboszcz

Terminy najbliższych pielgrzymek:

  • W dniach 14/15 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Chcemy wspólnie podziękować Matce Najświętszej za nawiedzenie naszej Parafii w Jej cudownym wizerunku a także powitać naszych niestudzonych pieszych pielgrzymów. Zapisy wraz z wpłatą 170 zł w niedzielę 19.06.22 po każdej Mszy św. w zakrystii lub na pikniku parafialnym. Nocleg niedaleko Doliny Miłosierdzia w Domu Pielgrzyma przy ul. Św. Elżbiety 11, prowadzonym przez Zakon Sióstr Najświętszego Zbawiciela Świętej Brygidy. Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami.

 

  • Od 12-17 września 2022 organizujemy pielgrzymko-wycieczkę do Zakopanego. Koszt ok. 1000,- zł (w tym kwatera, wyżywienie, autokar). Zapisy z pierwszą wpłatą 200,- zł w zakrystii w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10-tej oraz w biurze parafii w każdy wtorek, oraz w każdą środę w kiosku pod chórem o godz. 18.oo-19.oo.

Szczegóły wyjazdu i pobytu w Zakopanem:
– Wyjazd ok 6:30 sprzed kościoła Św. Trójcy.  W drodze: Dolina Miłosierdzia (postój, Koronka do MB).
Następnie:
– Wadowice Muzeum JPII
– Zakopane Muzeum Kamila Stocha
– Gubałówka i dzień wolny (np. zakupy)
– Dolina Olczyska (siostry służebniczki)
– W drodze powrotnej Kraków (3 godz. z przewodnikiem).
Kolejność może ulec zmianie. Ilość uczestników ograniczona do 35 osób. (w tym kierowca i osoba duchowna).

  • Od 3-6 października 2022 odbędą się rekolekcje w Zaniemyślu. Koszt dla uczestnika/uczestniczki to 270,- zł od osoby. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 50,-zł.

cdn…